Ohjeet: abstrakti ja pidempi versio näille sivuille

Ohjeet 

Mahdollisuus abtraktin lisäämiseksi on toistaiseksi vain seuran jäsenillä. Ensimmäiseksi on kirjauduttava sivuille, joka onnistuu käyttäjätilin luoneilta seuran jäseniltä. Jäsenyys-sivuilta löytyy lisätietoa käyttäjätilin luomiseksi ja sieltä käsin voi kirjautua sivuille. Kirjauduttuasi sivuille varsinaisen sivun ja ylävalikkojen väliin ilmestyy linkki jolla voi lisätä konferenssi-paperin (add manuscript).  Linkin kautta avautuu editointisivu. Ylälaidassa on otsikko, joka on pakollinen. (käytä esitelmäsi otsikkoa). Otsikon alla on kielivalinta. Valitse sieltä joko suomi tai englanti. Kopioi alla olevaan tekstikenttään lyhyt versio abstraktista. Sen alapuolella on kenttä jonka kautta voi lisätä pdf tiedoston. Muista painaa upload painiketta etsittyäsi tiedoston koneeltasi. 

Pdf linkin alla on lisää valikoita. Valitse ensimmäisestä Menu setting valikosta viereinen laatikko (Provide a menu link). Valitse sen alapuolelta oikean kongressin vuosi. Lopuksi paina ala laidasta save nappulaa. Kun palaat Maataloustieteen päivien sivulle, ala laitaan on ilmestynyt linkki abstraktiisi, jonka kautta pystyy lataamaan myös pdf version paperista. 

 

pdf files2016: